Poświęcenie pokarmów

Ze względu na obowiązujące przepisy nie będzie święcenia pokarmów na placu przed kościołem, w kaplicach i przy kapliczkach przydrożnych.

Prosimy, by przedstawiciel rodziny z przygotowanym koszyczkiem, o wyznaczonej godzinie oczekiwał na księdza przy drodze asfaltowej przy swojej posesji.

Według oznaczonego porządku kapłan przejedzie samochodem i dokona poświęcenia. Prosimy pod żadnym pozorem nie gromadzić się w grupy, oczekujemy pojedynczo.

Kapłan poświęci pokarmy po jednej stronie drogi, a następnie wróci i poświęci po drugiej stronie....

TRASA 1

• Zator i Zatorek - 8.00 (wzdłuż dróg asfaltowych)
• Olszanka, Wilczynek + cała ulica Mszczonowska - 9.00 początek od Wilczynka, według tras kolędowych + cała ulica Tańskiego
• Biernik i Wygoda – 10.00 (Słoneczna, Mariańska,
Woskowa, Marianów + cała ul. Krótka)
• Michałów – 11.00
• Długokąty Duże i Budy Kałki – 11.30 ( Budy Kałki obie części wsi)
• Długokąty Małe – 12.00
• Franciszków – 13.00 – według tras kolędowych,
• Budy Zaklasztorne ul. Mazowiecka 14.00
• Budy Zaklasztorne pozostałe ulice – 14.30
• Mrozy, ul. Wspólna i Graniczna – 15.00
• Mrozy, pozostałe ulice – 15.30

Kontakt z kapłanem 793 991 907

TRASA 2

• Wola Polska – 8.00
• Stara i Nowa Huta – 8.30
• Studzieniec Wieś – 9.00
• Studzieniec bloki, klin i osiedle – 10.00
• Waleriany i Pniowe – 11.00
• Bednary - 12.30 ( Górne, Dolne i Rzeczne)
• 13.00 – Puszcza Mariańska
Początek od Nadleśnictwa – bloki nauczycielskie, ul. Konstytucji 3 maja, Plac Kościuszki, Sobieskiego, Sosnowa, Podleśna,
• 13.30 – Puszcza Mariańska , ul. Papczyńskiego i Akacjowa

Kontakt z kapłanem 501405945

Informacje odnośnie posługi duszpasterskiej w okresie przedświątecznym

31.03.2020

1. W niedzielę Palmową Msze święte podobnie jak w minioną niedzielę. Jednorazowo może uczestniczyć tylko 5 osób, dlatego obowiązują zapisy telefoniczne. ( tel: 793991907, 501405945, 46 8318139) Zapraszamy na Msze święte transmitowane na parafialnym Facebooku. O godzinie 11.00 Msza święta z Walerian, a o godzinie 12.30 z kościoła parafialnego.  Nie będzie święcenia palm.

 

2. Spowiedź w Pierwszy Piątek i Pierwszą sobotę ( 3 i 4 kwietnia) w godzinach 15.00 – 17.00. ( do 5 osób w kościele)

3. Spowiedź w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy w godzinach: 9.00 – 11.00, oraz 15.00 – 17.00 ( do 5 osób w kościele)

4. W Wielki Czwartek odprawimy Msze święte o godzinie 7.00, 8.00, 9.00 i 10.00. Obowiązują zapisy telefoniczne.

5. W Wielki Piątek w godzinach 15.00 – 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego transmitowaną na Facebooku. Podczas Adoracji będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej.

6. Nie odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Puszczy Mariańskiej i Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zostaną jednak wystawione krzyże i oznaczona trasa, celem osobistej modlitwy w samotności.

7. W Wielką Sobotę w godzinach 9.00 – 17.00 można adorować Jezusa w Grobie Pańskim w drewnianym kościele, z zachowaniem przepisów o ilości osób w kościele.

 

8. Nabożeństwa Wielkiego Tygodnia będą transmitowane na Facebooku -  profil parafialny, o godzinie 19.00.

9. W czasie Mszy świętych, Adoracji, spowiedzi w  kościołach nie może przebywać jednocześnie więcej niż 5 osób. Prosimy o przestrzeganie tej zasady.

10. Poświęcenie pokarmów:  ze względu na obowiązujące przepisy nie będzie święcenia pokarmów na placu przed kościołem, w kaplicach i przy kapliczkach przydrożnych.

Pragniemy zrobić to jednak w innej formie: prosimy, by przedstawiciel rodziny z przygotowanym koszyczkiem, o wyznaczonej godzinie oczekiwał na księdza przy drodze asfaltowej w swojej miejscowości. Według oznaczonego porządku kapłan przejedzie samochodem i dokona poświęcenia. Prosimy pod żadnym pozorem nie gromadzić się w grupy, każdy oczekuje sam.  Kapłan będzie święcił po obu stronach drogi. Grafik objazdu kapłanów po parafii zamieścimy w kolejnym ogłoszeniu.

Chcesz być na bieżąco!

Facebook parafialny

Tu znajdziesz najświeższe informacje z życia naszej parafii. Chcesz być zawsze na bieząco z tym co się wydarzyło, co się dzieje i co nas czeka? Polub nas na facebooku!Odwiedż nas https://www.facebook.com/parafiapuszczamarianska/photos_stream

Zapraszamy do wspólnego czytania Pisma Świętego

Niedziela godz. 19:00 - sala obok kancelarii parafialnej

Zapraszamy w każdą  niedzielę, o godz. 19.00 na katechezy biblijne. Spotkania odbywają się w sali pod kościołem. Spotykamy się na czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego. Nie musisz czytać, nic mówić, nikt Cię nie odpyta. Katechezy prowadzi ks. Roman Grzona MIC

Po prostu przyjdź i posłuchaj!

 

Nabożeństwo do św. Michała Archanioła

Każdy poniedziałek po Mszy o godz. 18:00

W każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św., zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioł, patrona naszej parafii.

Serdecznie zapraszamy do posługi ministranta

Zbiórka w każdą sobotę o godz. 10:00

Chcesz przeżyć cudowną przygodę z Bogiem? Chcesz stanąć razem z nami przy ołtarzu? Lubisz podróżować, grać w nogę i modlić się? To jesteś na najlepszej drodze! Dołącz do naszej ministranckiej ekipy! Pierwsza zbiórka po wakacjach w sobotę 7 września o godzinie 10.00

Chór parafialny

Każda środa godz. 18:00 - sala Domu Zakonnego

Chcesz zaangażować liturgie? Chcesz się się zaangażować? Masz talent? Jeśli "Tak" to czekamy na ciebie w każdą środę o godz. 18:00 w sali Domu zakonnego.

Czujesz, że Pan cię wzywa?

Zostań marianinem

Nie konsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Skontaktuj się ze swoim duszpasterzem! Może Pan do Ciebie mówi: Pójdź za mną? Nie uciekaj od tematu tylko go ogarnij!

Nabożeństwo do św. St. Papczyńskiego

w każdą sobotę po 18 dniu m-ca

W każdą sobotę po 18 dniu miesiąca zapraszamy na szczególne nabożeństwo do św. o. Stanisława Papczyńskiego MIC. Chcemy w ten sposób Temu, który żył tu gdzie my żyjemy zawierzać nasze sprawy, problemy i troski - prosząc go by nas wspierał u Boga w niebie. Niedawno Kościół ogłosił Go świętym... dlatego tym bardziej zechciejmy wykorzystać Naszego rodaka aby u Boga wypraszał nam łaski których tak bardzo potrzebujemy. Każdy kto przyjdzie tego dnia na msze św wieczorna i nabożeństwo będzie mógł na specjalnych kartkach wypisać swoje intencje które będą wyczytane w modlitwie.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Każdy czwartek godz. 17:00

W każdy czwartek o 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu... znajdziesz choć chwilę czasu?

Nabożeństwo I-wszych sobót miesiąca

I sobota miesiąca godz. 18:00

Zapraszamy w I sobotę każdego miesiąca na godz. 18:00, na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

Please reload

© 2014-2015 copy by Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Michała Archanioła - Puszcza Mariańska | puszcza@marianie.pl |

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now