13/01/2017

Please reload

Ostatnie posty

Narciarskie szaleństwo

25/02/2017

1/3
Please reload

Wyróżnione posty

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

02/17/2017

Grupa 50 wiernych w piątek 10 lutego w kościele w Puszczy Mariańskiej uczestniczyła we mszy rozpoczynającej pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Opiekunami duchowymi byli ksiądz Andrzej Siejak(organizator)z parafii w Puszczy Mariańskiej i ksiądz Tomasz Matusiak z parafii w Jesionce. Część z nas odbyła pielgrzymkę po raz kolejny, ale dla wielu była to niezapomniana podróż do miejsc, po których chodził Jezus Chrystus i jego bliscy. Mieliśmy możliwość zobaczyć miejsca, które dotychczas znaliśmy tylko z Biblii.
W Nazarecie, miejscu w którym Jezus Chrystus spędził dzieciństwo, modliliśmy się w Bazylice Zwiastowania Pańskiego, gdzie w centralnym miejscu jest Grota Zwiastowania. Następnie udaliśmy się do Kafr Kana (Kana Galilejska), w której Jezus Chrystus przemienił podczas wesela wodę w wino. W tutejszym kościele ksiądz Andrzej odprawił mszę, podczas której 14 par odnowiło przyrzeczenia małżeńskie. Kolejny dzień to wizyta w Kafarnaum nad Jeziorem Genezaret. Miasteczko to znane jest przede wszystkim jako jedno z głównych miejsc ziemskiej działalności Jezusa Chrystusa. Syn Boży osiedlił się tutaj po opuszczeniu Nazaretu. Byliśmy w Kościele Rozmnożenia, wzniesionym w miejscu w którym Jezus rozmnożył pięć bochenków chleba i dwie ryby, aby nakarmić 5 tysięcy głodnych, którzy słuchali jego nauki oraz w kościele Prymatu świętego Piotra i na Górze Błogosławieństw. Kolejnym wielkim przeżyciem była wizyta w Jerycho, miejscu chrztu Jezusa Chrystusa. Tu nad rzeką Jordan ksiądz Andrzej odprawił mszę, podczas której wszyscy odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne. „Dnia trzynastego, miesiąca drugiego, roku pańskiego dwa tysiące siedemnastego (…)
odnawiam przyrzeczenia przy Chrzcie Świętym w moim imieniu złożone”
Pielgrzymka śladami Jezusa Chrystusa wiodła przez Betlejem do Jerozolimy. W Betlejem modliliśmy się w bazylice Narodzenia i na Polu Pasterzy.
 Niezapomniane przeżycie duchowe towarzyszyło nam podczas Drogi Krzyżowej, której koniec jest w Bazylice Zmartwychwstania, gdzie mogliśmy pomodlić się przy Grobie Pańskim. Jerozolima jest piękna o każdej porze; dane nam było zobaczyć ją nocą i móc pomodlić się pod Ścianą Płaczu oraz w dzień- w czwartek kiedy Żydzi obchodzą święto Bar micwy (to uroczyste przyjecie 12-letniego chłopca do religijnej społeczności dorosłych). Podczas pobytu w Jerozolimie nie można zapomnieć o muzeum Yad Vashem (Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu).
Ostatniego dnia odwiedziliśmy Jaffę, Tel-Awiw i uczestniczyliśmy we mszy w Emmaus-Nikopoli

 

 

Share on Facebook
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Archiwum
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now